O książce / About the book

IMG_2422d[ENGLISH TEXT BELOW]

6 grudnia 2017 roku w księgarniach pojawiła się moja książka zatytułowana „31 korytarzy” (w ciągu dwóch lat postaram się ją przetłumaczyć na język angielski i przedstawić czytelnikom spoza Polski). Wszelkie istotne informacje na jej temat (bez spoilerów!) znajdziecie na tym blogu oraz na facebookowym „fanpejdżu” – mam nadzieję, iż zachęcą Was one do kupna książki, a następnie podzielenia się ze mną opiniami dotyczącymi zarówno samego tekstu, jak i problemów, które starałam się przedstawić.

O czym (w skrócie) jest książka?

16-letnia Amelia zaczyna naukę w liceum w klasie o profilu geograficzno-fizycznym. Wiecznie rozdrażniona uczennica wyróżnia się wśród koleżanek wyzywającym ubiorem i mocnym makijażem. Przez problemy z chorą mamą, strach przed kontaktami z rówieśnikami oraz konflikt z nauczycielką geografii dziewczyna trafia do szpitala. Z pomocą przychodzi Ula, jej przyjaciółka, oraz 38-letni nauczyciel matematyki, Witold. Mimo że Amelia z początku nie pała sympatią do profesora, między głównymi bohaterami rozwija się silne uczucie.

Książka napisana jest w formie dzienników uczennicy i nauczyciela.

Dla kogo?

„31 korytarzy” zawiera wulgaryzmy i sceny natury erotycznej (Chryste, to brzmi jak wstęp do „Warsaw Shore”…), więc zdecydowanie odbiór 18+. Piszę, jak jest, nie ubarwiam, nie rzucam metaforami. Dlaczego? Bo takie jest życie – gdy uderzymy się młotkiem w palec, nie krzyczymy „Psia kostka”, lecz „Kurwa mać!”. W książce bohaterowie, którzy się kochają, chodzą razem do łóżka, nie patrząc na siebie przez pryzmat wieku. I nie, nie jest to literatura erotyczna, tfu!

Fragmenty książki i inne ciekawostki znajdziecie w pojawiających się regularnie postach. Zachęcam do czytania!

Wydawnictwo: Novae Res

Projekt okładki: Dawid Estkowski

ENG:

On 6 December 2017 my book entitled „31 corridors” appeared in bookstores (by 2019 I will have tried to translate it into English and present it to readers from abroad). All relevant information about the book (without spoilers!) can be found on this blog and Facebook fanpage – I hope it will encourage you to buy the book and then share your views on both the text itself and the issues I have tried to raise.

Briefly, what is the book about?

16-year-old Amelia starts a geography-physics class in high school. The eternally discouraged student is distinguished by daring clothes and strong make-up. Due to the problems with a sick mother, fear of dealing with peers, and the conflict with a geography teacher, the girl goes to hospital. Ula, Amelia’s friend, and a 38-year-old math teacher, Witold, succor. Although Amelia does not initially feel sympathy for the professor, a strong feeling develops between the main characters.

The book is written in the form of the student and teacher’s journals.

For whom?

„31 corridors” includes vulgarisms and erotic scenes (Jesus, it sounds like an introduction to „Jersey Shore”…), so it is definitely indicated for adults. I write as it is, I do not embellish, I do not pretend to be a philosopher. Why? Because this is life – when you hit yourself with a hammer, you do not scream „Bloody hell!”, but „Fuck!”. In the book, the protagonists make love without looking at each other through the prism of age. And no, it is not a piece of erotic literature, ble!

You will find the excerpts of the book and other interesting facts in regular posts!

Publisher: Novae Res

Cover’s project: Dawid Estkowski